Kamień naturalny impregnaty i środki do czyszczenia

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Niezależnie od tego, czy jest to marmur, piaskowiec, czy mozaika składająca się z otoczaków – czyszczenie kamienia naturalnego i jego konserwacja może w znaczący sposób poprawić wygląd zbudowanej z niego konstrukcji. W naszym sklepie znajdą Państwo produkty do różnych rodzajów nawierzchni – porowatych, polerowanych oraz niskochłonnych. Środek do czyszczenia kamienia lub właściwy impregnat należy dobrać w zależności od rodzaju materiału. Ważne jest, aby zapoznać się z typem powierzchni, do której przeznaczona jest określona mieszanka i dzięki temu zapobiec ewentualnym problemom. Aby szybciej i efektywniej pozbyć się zabrudzeń, warto sięgnąć po dobrze dobrane, sprawdzone substancje. O tym, czy dany impregnat jest odpowiedni, decyduje stopień nasiąkliwości. Oferowane produkty umożliwiają uzyskanie oczekiwanego efektu, zarówno pod względem wytrzymałości, jak i estetyki. Regularne czyszczenie pozwala na zachowanie ładnego wyglądu, ale jest również czynnością niezbędną przed rozpoczęciem konserwacji.

Dlaczego warto impregnować powierzchnie z kamienia naturalnego?

Każdy sprzedawany przez nas środek do impregnacji kamienia zapobiega osadzaniu się brudu, co w znacznym stopniu ułatwia czyszczenie. Cząsteczki wnikają w strukturę wyrobu, tworząc przy tym przezroczystą powłokę uniemożliwiającą przeniknięcie cieczy i pozostawienie plam. Elementy skał używane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Stanowią ozdobę ogrodu, elewacji, a także wykończenie wnętrz. Oferujemy preparaty różnego typu, nadające się do konserwacji marmurowych blatów, ścian z piaskowca, oraz innych rodzajów kamienia naturalnego. Ich skład dopasowany jest do rodzaju powierzchni, pozwalając na bezpieczne użytkowanie. Uniemożliwiają one wchłanianie wody, chronią przed wilgocią, zapewniając przy tym trwałość i – co jest przydatne zimą – ułatwiają odśnieżanie i pozbywanie się lodu. Chronią także przed działaniem innych niepożądanych wpływów zjawisk atmosferycznych, takich jak mróz czy promieniowanie UV. Dzięki temu tworzywa stają się odporne na wewnętrzne erozje oraz odbarwienia spowodowane nasłonecznieniem. Tam, gdzie są kamienie, najczęściej pojawia się również mech. Jest on szczególnie widoczny wśród ścieżek przebiegających przez ogródek, poddawanych w szczególny sposób działaniu wilgoci. Dzięki dokładnej impregnacji, w łatwy sposób można pozbyć się także i tego problemu. Po zastosowaniu substancji, mikroorganizmy nie mogą już przeniknąć w głąb budulca, co uniemożliwia ich rozwój.

Odśwież wygląd swojej elewacji!

W naszym sklepie znajdą Państwo również płyny nadające określone efekty estetyczne. Wśród nich są środki zapewniające połysk, efekt mokrego kamienia oraz pogłębiające kolor. Impregnację można rozpocząć dopiero po uprzednim wyczyszczeniu i osuszeniu, aby nie pozwolić na nadmierne gromadzenie się wilgoci lub utrwalenie istniejących już plam. Oferowane przez nas preparaty do kamieni naturalnych, pozwalają w szybszy sposób na pozbycie się zabrudzeń, poprzez wniknięcie w strukturę materiału. Odpowiednio rozrobione, mogą służyć do czyszczenia elewacji z piaskowca nawet przy użyciu urządzeń wysokociśnieniowych. 

Nowa rejestracja

Masz już konto?
Zaloguj się lub resetuj hasło