NANOBAUER® CERAMICS - Impregnat do klinkieru, cegły klinkierowej i dachów ceramicznych

Jeśli pragniesz zapewnić klinkierom i dachom ceramicznym estetyczny wygląd, musisz je odpowiednio zaimpregnować. Najlepiej w tym celu wykorzystać innowacyjny preparat NANOBAUER CERAMICS. To impregnat, którego stosowanie sprzyja zabezpieczeniu cegły klinkierowej oraz ceramiki przed niszczeniem i powstawaniem plam. Nadaje się do wykorzystywania zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Zabezpiecza klinkiery i inne powierzchnie takie jak: cegły klinkierowe, okładziny klinkierowe i dachy ceramiczne przed wodą, brudem i różnego rodzaju plamami. Jego nałożenie na impregnowaną nawierzchnię sprawia, że materiał łatwo się czyści. Preparat nie zatyka porów podłoża, gwarantując mu optymalną przepuszczalność powietrza. Dodatkowo zabezpiecza cegłę klinkierową przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania UV i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dostępny w naszej ofercie impregnat do klinkieru sprzedajemy w opakowaniach o pojemności 1, 5 lub 20 l. Na wydajność płynu oddziałuje rodzaj zastosowanego materiału oraz stopień jego chłonności. W przypadku szkliwionej cegły klinkierowej z jednolitrowego pojemnika można wykonać impregnację ok. 50 m2 powierzchni. Taka sama ilość impregnatu do klinkieru wystarczy na pokrycie 20 m2 bardziej chłonnych nawierzchni.

89,00 zł
Brutto
Pojemność
Ilość

logo_nanobauer.png

NANOBAUER CERAMICS

Impregnat do klinkieru, cegły klinkierowej i dachów ceramicznychcheck.png
1-2 Warstwy

Już jedna warstwa wystarczy do skutecznej impregnacji ceramiki, klinkieru oraz dachów ceramicznych
molecule.png

5 lat skutecznej ochrony

Nawet pięć lat skutecznej i trwałej ochrony Twojego materiału
detergent.png

do 50m²/1L

Z jednego opakowania 1L wykonasz do 50 m² impregnacji
Cegła klinkierowa - Hydrofobowa ochrona

Preparat do impregnacji materiałów ceramicznych i z klinkieru
Trwała i skuteczna ochrona przed wodą, brudem i wilgocią, ponadto powierzchnia staje się łatwa w czyszczeniu.
STAY CLEAN czyli łatwe czyszczenie
Tworzy powłoki chroniące przed zielonym nalotem
Dzięki stosowaniu preparatów NANOBAUER STAY CLEAN, zniknie problem czasochłonnego i trudnego czyszczenia.
Skuteczna ochrona płytek klinkierowych przed mchem
Stosować z mineralnymi materiałami budowlanymi z klinkieru
Mchy i porosty nie będą już stanowiły problemu. Dzięki impregnacji zielone naloty nie będą porastały na materiale.
Aplikacja powłoki jest bardzo prosta! Zobacz film ---->

Impregnat do klinkieru i cegły klinkierowej – zalety stosowania

Preparat gwarantuje skutecznie zabezpieczenie przed wodą oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Efektywnie zabezpiecza cegłę klinkierową przed pojawianiem się na niej mchów, porostów oraz drobnoustrojów. Impregnat do cegły klinkierowej przyczynia się do powstania na nawierzchni specjalnej powłoki hydrofobowej, gwarantującej ograniczenie skłonności podłoża do osadzania się na nim różnego rodzaju zanieczyszczeń. Preparat bez trudu konserwuje małe szczeliny i pęknięcia w obrębie klinkieru. Jego stosowanie sprzyja ograniczeniu powstania nieestetycznych wykwitów na dachach ceramicznych. Innowacyjna formuła impregnatu do cegły klinkierowej sprawia, że poddana zabiegom konserwacyjnym elewacja samoczynnie ulega oczyszczeniu podczas opadów deszczu lub śniegu.

Preparat wchodzi w samoistne reakcje z ceramicznymi materiałami budowlanymi. W ten sposób dochodzi do pokrycia podłoża przezroczystą warstwą, której właściwości ochronne mogą przetrwać nawet do 5 lat. Niewielka wielkość molekularna cząstek powoduje, że impregnat do klinkieru nie zatyka porów, gwarantując zachowanie paroprzepuszczalności. Specyfik wnika w strukturę cegły klinkierowej, konserwując ją od wewnątrz. Dzięki temu impregnowane materiały zyskują większą wytrzymałość mechaniczną oraz stają się odporne na zbyt niskie bądź zbyt wysokie temperatury i powstawanie wykwitów. Produkt jest bezbarwny i po aplikacji niewidoczny dla ludzkiego oka, a jego warstwa nie zmienia naturalnego wyglądu wyrobów ceramicznych. Mimo wszystko przed pierwszym użyciem impregnatu warto przeprowadzić próbę jego nałożenia w niezbyt widocznym miejscu.

Ten preparat można wykorzystać do hydrofobizacji zarówno powierzchni pionowych, jak i poziomych. Impregnuje kominy, posadzki, elewacje i ogrodzenia wykonane z płytek i dachówek ceramicznych oraz z cegły klinkierowej. Szczególnie polecany jest do wykonywania czynności konserwujących w miejscach narażonych na zawilgocenie (np. na skutek opadów deszczu).

Impregnowanie klinkieru – dlaczego jest tak ważne?

Jako produkt naturalny klinkier może być wykorzystywany do różnych celów. Cegła klinkierowa często służy do wykańczania wnętrz oraz tworzenia elewacji. Warto pamiętać, że jest to materiał mało odporny na brud, na którym powstawanie wykwitów to wyłącznie kwestia czasu, dlatego należy na bieżąco poddawać go zabiegom konserwacyjnym. Trzeba przy tym wybrać właściwy impregnat do cegły klinkierowej czy płytek klinkierowych, który uszczelni spoiny oraz zabezpieczy powierzchnię przed pojawianiem się nieestetycznych wykwitów i zacieków. Impregnację klinkieru trzeba koniecznie przeprowadzić w przypadku ogrodzeń usytuowanych przy drodze. Po ich zewnętrznej stronie często powstają różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dzięki wykonanym zabiegom impregnacyjnym mycie powierzchni odbywa się samoistnie podczas opadów deszczu. Zabrudzenia można także usunąć przy użyciu wody z węża ogrodowego lub myjki wysokociśnieniowej.

Impregnat do cegły klinkierowej - sposób aplikacji

Przed przystąpieniem do impregnacji należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Trzeba usunąć wszystkie plamy i zabrudzenia oraz dokładnie osuszyć materiał. Do nakładania impregnatu można wykorzystać pędzel, wałek albo metodę natryskową. Preparat aplikuje się równomiernie na powierzchnię. Drugą warstwę najlepiej jest nakładać w niedługim odstępie czasu po pierwszej. Zabiegi konserwujące wykonuje się zazwyczaj w temperaturze od 0 do 30 stopni C. W przypadku materiałów małochłonnych po aplikacji można materiał wypolerować np. ściereczką.

NANOBAUER
NS.05.H

Specyficzne kody

EAN13
5902643846593

Zobacz także

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@ @VERIFY_PURCHASE@
(@COMMENT_GRADE@)
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_TITLE@

@COMMENT_COMMENT@

@COMMENT_IMAGES@
@COMMENT_VIDEOS@
Napisz komentarz

@COMMENT_TITLE@

@CUSTOMER_NAME@ @AUTHOR_PROFILE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_COMMENT@

Odpowiedzi @ANSWERS_NB@ Komentarze @COMMENTS_NB@
Napisz odpowiedź Dodaj komentarz

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@ @VERIFY_PURCHASE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_COMMENT@

Odpowiedz
@TOTAL_USEFULNESS@
@COMMENT_COMMENT@

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@
@COMMENT_NO_APPROVE@
Dodaj komentarz
@COMMENT_AVATAR@

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@ @VERIFY_PURCHASE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_COMMENT@

Odpowiedz

@COMMENT_COMMENT@

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@
@COMMENT_NO_APPROVE@
Odpowiedz

Nowa rejestracja

Masz już konto?
Zaloguj się lub resetuj hasło