Ceramika i klinkier impregnaty i płyny do czyszczenia

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Dobry płyn może nadać blasku każdej elewacji — zarówno z klinkieru, jak i innych materiałów. Surowce stosowane do wykończenia są nieustannie testowane przez czynniki wpływające na ich zużycie. Warto o nie zadbać, aby mogły służyć jak najdłużej. W naszym sklepie znajdą Państwo płyny do czyszczenia ceramiki i klinkieru, a także impregnaty idealnie przeznaczone do tego zadania. Płytki ceramiczne – popularne wyłożenie balkonów i tarasów, zabezpieczane są najczęściej już w trakcie produkcji. Impregnat chroniący ich trwałość jest jednak zużywalny. Zalecane jest, aby nową warstwę dokładać mniej więcej co dwa lata. To skuteczny sposób na obronę przed niepożądanymi efektami. Jeśli plamy się jednak pojawią, należy zastosować dobrej jakości płyny do czyszczenia ceramiki. Klinkier natomiast — zarówno w formie cegły, jak i płytek — jest symbolem budowlanej jakości. Wielu uważa, że tego typu powierzchnie nie wymagają konserwacji. Niestety, nic nie jest niezniszczalne. Aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem oraz solidnością, należy je regularnie czyścić i dbać o ich osłonę.

Jak działają impregnaty do klinkieru i ceramiki?

Wszystkie oferowane przez nas produkty, oprócz zapewnienia warstwy ochronnej, wnikają również wewnątrz struktury materiału, dzięki czemu zapobiegają procesom erozji. Nie zatykają przy tym porów, umożliwiając potrzebne „oddychanie”. Stworzona w ten sposób powłoka skutecznie chroni przed działaniem czynników zewnętrznych oraz atmosferycznych. Deszcz nie stanowi już zagrożenia w postaci pojawiającej się wilgoci – wręcz przeciwnie – opady spłukują kurz i brud. Impregnaty do klinkieru ułatwiają utrzymanie idealnej czystości. Dokładna konserwacja zapewnia prostsze czyszczenie – zamiast długiego szorowania w celu pozbycia się uporczywych plam – wystarczy przetrzeć płaszczyznę mokrą szmatką lub zmyć wodą.

Nałożenie środków impregnujących wymaga nawierzchni pozbawionej jakiegokolwiek brudu, aby nie utrwalić go na stałe. Zadanie ułatwia odpowiednio dobrany płyn do czyszczenia klinkieru oraz płyn do czyszczenia ceramiki. Zapewniamy substancje, dzięki którym plamy, wykwity i inne zanieczyszczenia nie będą stanowiły żadnego problemu. Do tego rodzaju defektów należą przede wszystkim omszenia połączeń między cegłami, a także osad na ich wierzchu. Pojawienie się charakterystycznych białych wykwitów to efekt wniknięcia wody w głąb muru. Ciecz wypłukuje w ten sposób minerały, które osadzają się następnie na zewnątrz. W zależności od rodzaju czyszczonej struktury oraz typu zabrudzeń oferujemy Państwu między innymi:

  • środki do usuwania rdzy,
  • środki do usuwania białych wykwitów,
  • środki do usuwania mchów, porostów i alg,
  • środki do usuwania plam olejowych,
  • środki do czyszczenia ceramik, płytek, klinkierów i dachów.


Stosowane przez nas preparaty są bezpieczne dla powierzchni, jednak trzeba pamiętać o używaniu ich w odpowiednich proporcjach, zgodnie z przeznaczeniem. Przed aplikacją impregnatu, należy porządnie osuszyć konserwowane miejsce, aby zapobiec zachowaniu nadmiernej wilgoci w jego wnętrzu.

Nowa rejestracja

Masz już konto?
Zaloguj się lub resetuj hasło